2017 m. rugpjūčio 21 d., pirmadienis

3W. Kašubų pliažaiTrumpai apie pliažines atostogas Lenkijoje. Nemėgstu pliažų, bet moterys išsukiojo rankas. Pirmas žodis – pigiau. Nors buvome rugpjūtį – atostogų pikas Lenkijoje – bet alaus bokalas kavinėje tik nuo 1,25 Euro. Ir visa kita pigiau. Nesuvalgoma vienam vyrui guliašo ar  kitokio mėsinio patiekalo porcija puikioje kavinėje “U chlopa” Vladyslavove 5 euro. Uwaga: Kijivo kotletas ten vadinamas kotlet diu volej.
Antras žodis su 3w - Wladyslawowo. Šis kurortas tinkamas kaip bazinis Trimiesčio(Gdanskas, Sopotas, Gdynia) ir Helo pusiasalio tyrinėjimams. Važinėjome pajūriu traukiniu arba automobiliu. Vieną kartą  net autobusu, nes patiko maršruto  numeris 666. Traukiniu geriausia, nes ten neteko įstrigti automobiliniuose kamščiuose, kurie ten vasarą visiškai kaip piko metu Geležiniame Vilke. Tad traukiniu geriau. Arba programėlė Waze su patyrusiu šturmanu kamščiams aplenkti.
 Helo pusiasalis. Kašubų žemės. Miestelis Jurata tai žemaičių deivės Jūratės garbei pavadintas miestukas (kaip žemaičiai ten pavadinimus dalino - neišsiaiškinau) ir ko gero pats tinkamiausias iš aplankytųjų kurortų rich and famous žmonių grupei. Tikra Nida. Smėliukas net girgžda nuo švarumo. Akiai pailsinti, sėdint su Apeirol kokteiliu rankoje dangumi skraido kaituotojai, jų pilna it musių barščiuose. Poilsiautojai stilingi kaip Sopote.....Pats rago galas  Helas pilnas vienai dienai atvažiuojančių žmonių, bet galima kentėti. Malonus miestukas. Chalupy miestuke yra seniausias natūristų pliažas Lenkijoje, bet mano moterys nesutiko eiti ten žvalgybon..
Pats Vladislavovas jau paprastesnis masinis kurortas, visiška Basanavičiaus gatvė, bet yra ir dailesnių kampelių. Pliažas tuščias tik per liūtį. 3W pliaže gali rasti lenką girtą vdupel, bet jie mandagūs net ir visiškame alkoholiniame transe.
Mūsų šeimininkė 3W mieste buvo kašubė grįžusi iš Airijos ir tuo didžiavosi. Kašubai dabar valdo ES. Taip, Donaldas Tuskas...
 Gdynia purvinas pliažas, uostas, akvariumas, laivai.
 Sopotas prestižinė, brangi  vieta, bet pliažo vandenyje klastingai sukiojasi medūzos bei žolės ir nelabai švaru palyginus su Helo nerijos kurortas.
 Gdanskas – pilnas pilnas žmonių.
 Krinica Morska – dar kitoje nerijoje – Vislos. Ten vėl pigiau, švariau ir man jaukiau buvo.
 Fromborkas – klaida. Nykstanti vieta. Bet gal dėl to, kad nespėjome į  Koperniko muziejų - planetariumą?
Jei nervina šnypščianti lenkų kalba, tai geriau nevažiuoti, nes ne visur prasisuktum kalbėdamas angliškai ar rusiškai. Vilenska lenkų kalba lengvai bendravome

Komentarų nėra: