2009 m. birželio 24 d., trečiadienis

5 kg trąšų iš prancūzų ambasados ir 3 litrai viskio

Kaip gal jau pastebėjote savaitę iki joninių buvau neadekvatus(39 laipsniai temperatūros, vėl paminėtas neminėtinas asmuo) tad mane prievarta išvežė joninių į Dargužius. Smaksojau antroje eilėje tarp vaikų kaip grybas ir liūdnai žvelgiau į protingąsias dzūkų karves. Pasirodo jos pačios iš ganiavos pareina iki savo kiemo tvoros ir ten pasišaukia savo dzūkelį -šeimininką. Niekur kitur Lietuvoje tokių protingų karvių nėra.
Taigi bet apie esmę. Ūmai prie kaimo koplyčios pamatome du milžiniškus baravykus(kaip vėliau diskutavome tai galėjo būti ir paliepiai, raudonikiai et cetera, bet milžiniški). Stveriame - bus dovana Jonui. Nieko neįtarėme, kodėl vidury kaimo ramiai auga du milžinai. Galvojome taip reikia.
Atvažiuojame į kaimo galugalyje esantį Jono dvarelį ir džiugiai įteikiame grybus. Jonas jau toks nujonintas jog beveik neparodo jokio džiugesio. Ir tik nusistebi:
- O, ir seniūnas iš paskos...
Seniūnas, toks didelis, net didesnis už mane rėkia:
- AAAAA, tai jūs grybus išrovėte????
Dabar praleisiu visu ištiktukus ir rankų skėsčiojimus. Esmė: kaimo 600 metų jubiliejui miško skautai sugalvojo išauginti neregėto dydžio grybus. Kaimo centre, ties koplyčia. Prancūzų ambasada kaip šio kaimo sūrinininkystės verslo šefė, net skyrė 5 kg kažkokių prancūziškų ypatingų trąšų triufeliams. Miško skautai tręšė, augino, saugojo, bet per jonines paliko saugoti mažiausią skautą, kuriam atsibodo skautų drausmė ir jis dingo iš posto. Tada atvažiavome mes ir nurovėme prancūzų ambasados trąšų galingumo įrodymą. Seniūnas pasakė taip reikalo nepaliks, nes įtraukti visi nuo Paryžiaus iki skautų. Išsiderėjome 48 valandas. Per tiek laiko jei atvešime 3 litrus gero viskio gal seniūnas reikalą išspręs be tarptautinio skandalo.
Laika tiksi. Ką daryti?
Rašyti komentarą