2012 m. vasario 6 d., pirmadienis

Mes pralaimime karą šalčiuiŠalta. Balkanų moteris net nenueina dėl šalčio iki savo škodos, kuri šiltame garaže, bet tolėliau. Vargšas mano opelis dusdamas laksto už škodą ir dar kaip mano mašina. Gal ir gerai. Šalčio beveik nejunta, birbia sau parazitas po miestą ir ryja 98-ą benziną. Brangų.

Bet mūsų šeimoje šalčiui paskelbtas griežtas ne. Aš nedrąsiai pasiūliau, kad galima namie ir apsirengti kiek šilčiau įvertinant gamtos kaprizus. Du megztiniai ir apatinės  kelnės ir +17 kambaryje man pavyzdžiui nebaisu. Balkanų moteris į tai pažvelgė triuškinančiu žvilgsniu, jei tu ne vyras tai renkis dviem megztiniais. Tikri vyrai pasirūpintų šiluma namie.

Ji kovojo. Išbandė tokius dalykus:

Užsipuolė namo šilumos ūkio prižiūrėtoją.

Nagu krapštė ledą nuo lango ir sakė tai aiškus brokas, taip neturi būti. Skambink meistrams kurie statė. Atsakiau - tai buvo prieš 16 metų ir to meistro gal visi pėdsakai Žemėje jau ataušo.Kaip ir firmos. Pasmerkė.

Internete rado visus patarimus apie šaltį. Užklijavo visas numanomas skyles porolono juostomis, apdėjo langus antklodėmis. Vėl +17. Kai tai nurodžiau, atsakė, jei ne antklodė būtų +14. Dabar į namus įeini kaip į urvą, visur tamsa ir niūra. Tik Balkanų moteris susigūžusi kamputyje skrebena virbalais ir mezgasi mumi ir sau ką nors šiltą.

Net kai kaimynai nurodė ir pas juos šaltis eina kiaurai langus, nepatikėjo. Tik jos vyriškis gali būti toks abejingas šalčiui bei šeimai.

Mažylės lakstymas po šaltus namus jai irgi kelia siaubą. Susirgs tikrai susirgs arba suprakaituos ir prisilies prie šalto lango ir tada tikrai susirgs. Tada mes lakstome lėčiau, kad nesuprakaituoti. Iš tamsos mus seka akys ir nerimastingai judantys virbalai. Jaučiame visais savo dvasios fibrais, kaip pralaimime šalčiui ir mano kaip vyriškio įvaizdis ritasi velniop...

Rašyti komentarą