2013 m. kovo 20 d., trečiadienis

Atbulo vairavimo metodikų suvienodinimas

Tai beveik tokia pat amžina tema kaip vairuoti važiuojant  atbulai kaip ir nuo kurio galo daužti kiaušinį arba kurio genai geresni mažėje. Na jei mažė neklauso, tai mano žemaitiškoji genų dalis lenda į paviršių. Jei mažė gražiai piešia, tai savaime suprantama mažėje matomi Balkanų moters subtiliosios meninės prigimties daigeliai.
Bet aš priešinuosi ir kartais ateinu su savo nuomone ir po aršios diskusijos vis dar lieku su savo nuomone. Gerus tris metus tokių diskusijų būdu  mokėmės  vairavimo  meno. BM vairavo atbulom tik žiūrėdama į šoninius veidrodėlius. Aš dar atsisukdavau patikrinti ar nėra kliūties ir ne veidrodėliuose. BM ironiškai klausdavo, tai kam aš pirkau mašiną su dviem šoniniais veidrodėliais, jei man jų nereikia. Veidrodėliai brangūs ir gal kokia indiška firma gamina mašinas be šoninių veidrodėlių. Aš atkakliai laikiausi savo linijos. Atsisukdavau pasitikrinti.

Vieną dieną BM grįžo labai tyli. Orumas jos buvo smarkiai  pažemintas, tai  matėsi net per sieną. Galų gale buvau priverstas paklausti kas tau atsitiko, nes jei nepaklausčiau būčiau nejautrus gyvulys.
Ji buvo savo sename kieme. Ir per tiek metų užaugo medis, kur jo anksčiau nebuvo. Na, pasvarsčiau garsiai, medelių tokia prigimtis  - jie auga. Būtų labai keista jei būtų kitaip.
-         Vat tu taip visada. Dar pasityčioji kai man blogai.
-         Na, mano vaikystės medžiai irgi užaugo  kieme, kuriuos dar pamenu kaip sodinome, o dabar jie jau keturių aukštų aukštumo, gyvenimas toks ..., - filosofiškai bandžiau raminti.
-         Durniau tu, įvažiavau aš į medį, - jau prapliupo verkti BM.
Pasirodo ji, gerai atsimindama savo vaikystės kiemą, statė atbulomis škodą  žiūrėdama pagal savo taisykles, tai yra tik į šoninius veidrodėlius. Niekingai per keliolika metų išaugęs medelis žaliavo  kaip tik per patį škodos užpakalinio lango  vidurį. Nei pro vieną šoninį veidrodėlį medelio  nesimatė. Įlenkė škodos bagažinę. Iš kur jis ten, jo ten neturėjo būti?

Na yra be materialinių bei dvasinių nuostolių šioje istorijoje ir vienas pliusas. Man sumažėjo šeimoje aktyviai diskutuojamų temų įvairovė -  daugiau niekada nuo to laiko neteko ginčytis apie atbulinio vairavimo metodiką.
Mes atsisukame pažiūrėti vairuodami atbuli abu.
Rašyti komentarą