2009 m. rugpjūčio 26 d., trečiadienis

Donskis - fiktyvus filosofas, bet tikras politikas

Leonidas yra maišytos kilmės, tokiems žmonėms labai lengva daryti politinę karjerą – mažiau skrupulų ir giminystės retežių ant kojų(Voldemaras, Dizraelis).
Jo paties kaip filosofo karjera(knygos) lietuvoje yra nulinio lygio žinomumo. Donskis daugiau žinomas kaip viešas asmuo - TV laidų vedėjas (kas automatiškai suponuoja populiarumą)ir kaip kultūringai bei išmaniai parašytų straipsnių autorius . Visuomenei, ypač tai daliai kuri pretenduoja į inteligentiškumo aureolę, imponuoja garsenybė filosofas. Antai kitas filosofas Šliogeris su savo antivisuomeniškai keistais pasisakymais jokiu būdu netinka švelniai inteligentiškiems ponioms ir ponaičiams.
Tipiškas Donskiui ir malonus švelniai inteligentiškai visuomenės daliai yra Donskio padžiūgavimas jog jo kolega Europarlamente bus 1968m. Paryžiaus studentų sukilimo veteranas, rausvasis ir žaliasis Danielis Kon-Benditas(susišaukia su Stanislovu Tomu, ar ne?). Kaip pikantiška, naujai kairu.
Donskis gerai pasiblaškė po svietą, niekur nepritapo. Tuo kiek primena Saulių Stomą, vieną pagrindinių prisikėlėlių maištautoją prieš Valinską. Tiesa Donskis kalėjime nesėdėjo. Tad neprarado to malonaus švelnumo kalbėjime. Leonidas net vaidino Maximos reklamoje. Kas irgi yra simboliška.

Leonidas bandė daryti akademinę karjerą ir užimti kažkokį akademinį aukštą postą. Nepavyko. Bet nepasidavė.Liko geras paskutinis šansas tapti politiku ir mesti tuos laisvo menininko vargus. Pavyko. Dailiai. Niekada nepatikėsiu jog Leonidui nereikėjo tartis su velniu(liberalais) eiti obuoliauti. Ir to susitarimo su liberalais kaina mums nežinoma, bet ji yra. Tokių kainų mokėjimas mano galva žmogų automatiškai eliminuoja iš filosofų gretų. Bet įtraukia į šauniąsias politikų gretas.
Rašyti komentarą