2010 m. rugsėjo 20 d., pirmadienis

Taškento taksistų istorijos

Kadangi buvome ribotų judėjimo galimybių, tai dažnai naudojomės taksi. Taškente yra dar pigaus benzino(o štai Bucharoje jau du mėnesius nėra laisvoje prekyboje), tad taksi pigus, pravažiuoti pusę Taškento(du milijonai gyventojų) kainuoja apie 3-4 litus ir tai dar su priemoka už inostranną akcentą. Taigi taksistai pripliurpdavo gražiausių istorijų. Bet pirmą vietą tarp visų taksistų istorijų laimėjo šita:
- Broli, ar žinai kaip Stalinas apgynė Maskvą per karą?
- Broli, kaip?
- Kaip žinai, antras pasaulinis prasidėjo, nes akademikas Gerasimovas nepaklausė išminčių patarimo ir atidarė emyro Timūro karstą kelios dienos prieš 1941 metų birželio 22 dieną…
- Broli, šitą net ir mes Lietuvoje žinome, nieko naujo...
- Klausyk kas iki šiol dar slepiama - Stalinas jau nežinojo ką daryti 1941 m., norėjo jau bėgti nuo vokiečių iš Maskvos, bet protingi žmonės patarė Stalinui iškelti Timūro karstą, bet jokiu jokiu būdu karsto neatidaryti, įdėti į lėktuvą ir apskraidinti tris kartus ratu apie Maskvą, maždaug ratais kur dabar MKAD, po to greitai greitai, neatidarius karsto, nesileidžiant grįžti į Samarkandą ir ramiai vėl palaidoti Timūrą. Ir daugiau niekada niekada karsto nebejudinti.
Ir vokietis tada pasitraukė nuo Maskvos. Tik per Timūrą, va koks stiprus mūsų Timūras net ir po mirties...
- Broli, geras, šito net negalėjau įsivaizduoti....
Rašyti komentarą