2010 m. kovo 10 d., trečiadienis

20, valio...

Visi raudos rytoj ar tokios valstybės siekėme? Aišku ne tokios.
Bet blaivia kol kas galva palyginu su Smetonos Lietuva. Kai Smetonos Lietuvai buvo 20 metų ji buvo labiau palenktu kaklu dėka lenkų, vokiečių ir Kremliaus. Mūsų dabartiniai 20 metų leidžia dar atsikvėpti laisviau. Yra aišku savų petrų cvirkų ir dabar, kai kurie jų gal naivūs kaip salomėjai, bet dauguma kaip ir anksčiau gauna savo sidabrinius toje pačioje ambasadoje. Va vėl praslydo spaudoje kaip anglų privačios tv kūrėjas kažkoks baronas uoliai tarnavo Kremliui. Tai čia Anglijoje, kur sunkiau papirkti. Tai galime įsivaizduoti koks parsidavimo mastas mūsų varganoje žemėje, kur žmonės ir žurnalistai pigūs.
Dar gerai kad pastabdo konservus Landsbergis, neleidžia visai nusiristi parsidavusios partijos duobėn. Kur tūno visos kitos. Bet ir jis per mažai žiūri emigracijos ir demografijos.
Bet vėlgi – iš esmės bendra protingų suvidurkintų žmonių suvidurkinta nuomonė teisinga ir viltinga: valstybė nekokia, bet kitokios ir neturėsime, saugokim šitą,, reikia kastis patiems, tolyn nuo Rusijos, artyn Europos.
Taigi dabartinis 20metis dar teikia šiokių tokių vilčių palyginus su smetoniškuoju 20mečiu.

Valio…
Rašyti komentarą