2010 m. kovo 31 d., trečiadienis

Kaip nustatyti fizikos profesorių jauname amžiuje

Talentą kartais sunku įžvelgti. Bet ankstyvoje jaunystėje viename žmoguje įžvelgėme retus analizės gebėjimus ir jis šiandien sėkmingai profesoriauja fizikos moksluose viename Prancūzijos universitete. Jau gal 20 metų....
Sportavome, ir sportuojant atsitinka visko. Įprastas kiekvieno vyruko veiksmas – pasipurtai, jei labai skauda – paguli ant žolės ar grindų, ir vėl į kovą. Bet tai paprasto vyruko kelias, ne fiziko. Fizikas išskaido poblemą į sudėtines dalis ir tas atskiras dalis analizuoja. Taigi būsimas profesorius smogia stipriai į kamuolį koja, kamuolys galingai atšoka nuo sienos ir trenkia būsimam profesoriui atgal į veidą. Fizikas apstulbsta nuo tokio trečiojo  Niutono dėsnio pritaikymo jam tiesiai į veidą ir pradeda analizuoti kas atsitiko. Pirmiausiai analizuoja tą dalį, kurioje kažkam skauda ir pasako nemirtingą, bet teisingą frazę:
- Oi, atsiprašau.
Po to analizuoja toliau ir pajaučia, kad kamuolys tai jam trenkė į veidą ir labai aštriai pajaučia analizuotą pirmoje dalyje skausmą savyje bei kraują iš nosies, todėl virsta ant žemės ir dejuoja, vartosi, šluostosi kraują.
Visi aplink griūna iš juoko, bet ko čia juoktis, taip gebantis analizuoti tapo optinės fizikos profesoriumi Prancūzijoje, o mes visi kiti įprastai reagavę trumpu b.l.e.t. be papildomos analizės tapome girtuokliais arba žmonų užgraužtais gausių šeimų tėvais.
Moralas: jei pamatysite kur vaiką panašiai anlizuojantį savo veiksmą ir atoveiksmį – gerbkite jį, tai gal būsimas chemijos profesorius Amerikoje.
Rašyti komentarą