2012 m. spalio 9 d., antradienis

Prieš rinkimus. Monarchija yra ze best 

Lietuvoje monarchija yra gyvybiškai būtina. Bent tą matome dabar kai artėja rinkimai ir žmonės neturi iš ko rinktis ir rinkti.
Prielaidos:
1. Žmonių bukumas. Laikinai nebėra ryškiai populistinių gelbėtojų, bet tuoj vėl atsiras koks Pilypas iš kanapių ir pažadės visiems laimę now. Apsaugoti liumpeniškąjį sluoksnį nuo savo kvailumo  geriausiai tinka monarchijos institutas.
2. Partijų cirkas irgi save išsėmė. Dabar per rinkimus tikėtinai  išrinkta nauja koalicija  nesugebės atlaikyti  eilinės krizės. Nebeturi jokio pasitikėjimo sustingusi dabartinė partinė sistema. Geriausias pavyzdys kaip politinių žaidimų dėka aukštyn buvo iškeltas mekenantis Muntianas. Tipiškas nulis.
3. Žavėjimasis monarchija akumuliuos liumpenų energiją, kurią jie netyčia gali panaudoti valstybės destrukcijai.
4. Valstybės mažas dydis reikalauja papildomų saugiklių, kurių vienas gali būti geri dinastiniai ryšiai su garsia monarchų dinastija. Kadangi beveik visi Europos monarchai turi gediminaičių kraujo - tai rinktis mums. Kukliai siūlyčiau pagalvoti apie Hario Windsoro kandidatūrą.
5. Estetinis elementas. Monarchija tiesiog gražu. Įsivaizduokite kiekvieną sekmadienį 12 valandą puošniai pasirėdęs karalius Haris I su karaliene (vardas jau nesvarbu, by tik graži) iššauna simbolinį šūvį XVII a. patrankėle Maskvos pusėn. Gražu, pamokoma ir tautai malonu...


Rašyti komentarą