2011 m. kovo 16 d., trečiadienis

Kaip tapti pasaulio piliečiu

…ir pergyventi dėl pasaulio vargų, domėtis kas vyksta pasaulyje bei dieną naktį sekti įvykius. Manote įstojau į NK95 ar kokių žaliųjų maoistų kuopelę, neee, padariau kitaip - prisipirkau akcijų . Iš įvairių pasaulio vietų bei agrarinių žaliavų fondų vienetų. Man dabar rūpi Brazilijos kalnakasyba, medvilnės geras derlius, Indijos automobilių pramonė, JAV automobilių pramonė, Silicio slėnio reikalai ir jau net nenoriu minėti vargšės tėvynės pramonės bei bankų.


Vasarį dar nusipirkau japonų monstro Hitachi akcijų. Ir analitikai patarė atkreipti dėmesį į Japoniją. Fundamentika atrodė puiki, su tokia akcija tik sėdėk fotelyje su single malt viskio taurele ir lauk krentant iš dangaus pinigėlių. Sulaukiau, mažom raidėm nepaskaičiau, kad vieną iš devynių Hitachi veiklos krypčių yra atominė energetika. Visos mažos raidės padidėjo  per šias dienas, kai cunamis nuplovė keturis gamybinius Hitachi padalinius ir palaidojo atominės energetikos veiklą. Japoniškos bėdos nuplovė man virš tūkstančio litų. Bet kaip aš skaičiau kas darosi Japonijoje, kaip pergyvenau, kad jie kuo greičau susitvarkytų. Ir gerai įsisavinau patarlę - svetimo skausmo nebūna.

Moralas – japonais tikiu, jie greit atsistos ant kojų ir Hitachi nepardaviau. Lauksiu kantriai it budistas lotoso pozoje. O gyventi žymiai įdomiau kai naujienos liečia tavo kišenę.
Rašyti komentarą