2011 m. kovo 22 d., antradienis

Piktai, geruliai ir Bredai

Ruošiuosi blogiausiam ir skaitau knygą apie Europos išnykusias bei pamirštas tautas. Pamokanti knygelė. Jau kai dialektas  su ginklais ir sienomis pradingsta, tai nei kam jo reikia, nei kam graudu. Kaimynai  tik ploja katučių ir koks Poznanės profesorius su neištariama pavarde prisimena tą tautą po kelių šimtų metų.
Jei kas dar nesuprato taikau ir mums.
Iš kitos pusės svarbu ir tinkamai pasirinkti savo tautos pavadinimą. Štai tautos su netinkamais pavadinimais - kodėl jos išnyko. Na gerai bent jau viena iš išnykimo prielaidų. Paanalizuokime tautos  pavadinimu geruliai likimą. Su tokiu pavadinimu tik ir lauk bėdos iš karingų kaimynų. Taip ir įvyko. Geruliai(herulai) seniai pradingo. O štai piktai ir jų žymiausi karaliai  Bredas I su Bredu II. Dėl viso pikto kaimynai tautą su tokiu pavadinimu ir tokiais karaliais irgi sunaikino.
Tokiu aspektu lietuvių tautos pavadinimas susietas su lietumi kelia man abejonių. Skystokas toks ir išbėgantis pavadinimas. Na gal nors kaimynams nekeliame baimės kaip piktai su Bredais Pirmuoju ir Antruoju. Gal išsigelbėsime.
Rašyti komentarą